Головна » 2018 » Лютий » 9 » Демократична  школа
Демократична  школа

Демократична  школа: навчаємося демократії та прав людини!

Шановна шкільна спільното: учні, батьки, учителі! Ми раді вам повідомити, що наш навчальний заклад пройшов конкурсний відбір на участь у Всеукраїнській програмі «Демократична школа». Цей проект здійснює Європейський центр (Осло, Норвегія) спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки Ради Європи та Міністерства закордонних справ Норвегії. Європейський Центр ім. Вергеланда – міжнародний центр освіти для демократичного громадянства, прав людини і міжкультурного порозуміння. Центр був заснований у 2008 році Радою Європи та Урядом Норвегії. Діяльність Центру поширюється на 47 держав – членів Ради Європи.

Основна мета проекту – підтримка демократичного розвитку та системних змін середньої освіти в Україні, сприяння втіленню принципів Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та прав людини та зміцнення суспільної єдності та взаєморозуміння між різними регіонами нашої держави.

Упродовж 2016 – 2018 років відбулося три хвилі відбору команд, якими вже охоплено понад 100 шкіл України.  Наш навчальний заклад єдиний у нашій області, який пройшов до участі в Програмі в третій хвилі (усіх у Сумській області чотири школи).  Тож із лютого розпочинається активна співпраця нашого закладу із  Всеукраїнською програмою «Демократична школа», а це, перш за все, тренінги та шкільні майстерні, які проводять мережа тренерів, підготовлених за програмою освіти для демократичного громадянства і прав людини Ради Європи на основі підходів Європейського центру ім.. Вергеланда.

30 січня 2018 року наш навчальний заклад підписав Декларацію про співпрацю з Програмою підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», чим підтвердила співробітництво з Програмою у напрямку поглиблення культури демократії у Школі шляхом підтримки подальшої демократизації та децентралізації шкільного врядування.

Тож із часу підписання цієї Декларації вже розпочалася плідна співпраця.  Так команда від нашої школи (представники адміністрації, учительства, батьків, громади міста) пройшла 4-денний тренінг у м. Львові. У партнерстві з іншими школами України були обговорені та в активній формі обіграні питання, які є фундаментом для розбудови демократичного середовища в школі, а це:

Хартія Ради Європи з ОДГ/ОПЛ.  Основні поняття.

Права людини/права дитини в школі.

Компетенції для культури демократії.

Участь як перебудова демократії. Драбина Харта.

Демократична школа: три вимірию

Демократичне середовище та врядування.

ОДГ/ОПЛ в освітньому процесі.

Партнерство з громадою.

Культура школи.

Планування змін.

Інструмент розвитку шкіл.

Планування подальшої співпраці.

Тож наразі очікуємо тренерів до нашої школи, у співпраці з якими ми будемо розбудовувати нашу школу.

Завдяки участі у Програмі в школах відбуваються демократичні зміни, які згодом торкнуться кожного куточка України.

Категорія: Новини | Переглядів: 38 | Додав: tan | Рейтинг: 0.0/0