Головна » 2018 » Березень » 13 » Демократії маємо постійно вчитися і навчати
Демократії маємо постійно вчитися і навчати

Про те, що демократії маємо постійно вчитися і навчати, говорили тренери Програми «Демократична школа» Світлана та Юлія, які 01 -  02 березня з першим візитом перебували в нашій школі з надзвичайно серйозною місією: презентацією програми «Демократична школа» для шкільного колективу, батьків і представників громади; проведення діагностики ситуації за допомогою «Інструменту розвитку школи».

Презентуючи Програму, тренери наголошували, що поглиблення і збереження демократії в Європі залежить від якісної громадянської освіти й освіти з прав людини. І саме таких чинників не вистачає сьогодні як Україні взагалі, так і українській школі зокрема. Тож сьогодні, підкреслили тренери,   освіта для демократичного громадянства й освіта з прав людини покликані навчити, як жити разом, поважаючи одне одного в багатоманітному демократичному суспільстві, знати й розуміти свої права та брати активну участь у прийнятті рішень, які нас стосуються.

Усе більше держав світу визнають, що демократичні компетентності – ключові результати навчання в школі. Україна – не виняток. Концепція нової школи пропонує розвивати компетентності для життя в суспільстві й державі й задля цього оновити зміст освіти, поглибити автономію школи та вчителя.

Таким чином , наш навчальний заклад, ввійшовши до третьої хвилі  Всеукраїнської  програми  освіти  з демократичного громадянства «Демократична школа» робить , можливо, навіть перші усвідомлені кроки з формування демократичних компетентностей учнів, які тісно пов’язані з демократичним розвитком самого навчального закладу.  А для того щоб розвиватися й створювати сприятливе середовище для вивчення демократії в нашому навчальному закладі, тренерами разом із учніми, вчителями, батьками та представниками громадськості була проведена діагностика ситуації в школі за допомогою «Інструменту розвитку школи».

Отже, перші кроки зроблені. Якими будуть наступні, залежить від того, настільки ідеями демократизації проймуться усі учасники навчально-виховного процесу: учителі, батьки, учні.

Категорія: Новини | Переглядів: 114 | Додав: tan | Рейтинг: 0.0/0