Головна » 2017 » Жовтень » 26 » Науковий пікнік
Науковий пікнік

Сьогодні 26-е жовтня. На вулиці випав перший сніг, а в стінах ліцею світло й тепло, часом навіть гаряче, тому що тут «Науковий пікнік». Це незвичайне й цікаве дійство проходить у школі вперше. Сюди поспішають невгамовні п’ятикласники й шестикласники, щоб долучитися до дослідження природничих процесів, розвинути логіку, позмагатися у філологічних конкурсах, підтягнути англійську й перевірити знання з охорони здоров’я.

Для учнів нами, старшокласниками разом із тьюторами ( нова назва вчителів),  створено сім «наукових станцій». Тут діти матимуть  змогу переконатися, що наука – це цікаво й весело.

…І ось уже разом із молодшими учнями фізики-старшокласники виконують досліди, аби переконати учнів, що завдяки інерції, стукаючи молотком  по важкій гирі, яка стоїть на склянці із крихкого скла, можна залишити конструкцію непошкодженою. На станції «Цікава хімія» діти із захопленням спостерігають, як створюються штучні змії, вивергається вулкан та з’являється  вогонь без сірників. На математичній зупинці школярі виробляють стрічки Мебіуса, переконуються , що оптичні ілюзії – це реальність та розв’язують математичні головоломки. Багатьом подобається біологічна локація. Тут за допомогою електронного мікроскопа можна побачити клітини кореня цибулини, дізнатися про дивовижний світ молюсків. На філологічних станціях учні із захопленням розгадують ребуси, спілкуються англійською. Перевірити знання з правил дорожнього руху п’ятикласники й шестикласники змогли за допомогою  макета міста власноруч зробленого учнями 11-В класу.

Багато нових знань, яскравих емоцій та вражень приніс «Науковий пікнік» для всіх його учасників і для нас, учнів, котрі його готували й проводили Цікавим і змістовним видався цей навчальний день.

Марія Дорошенко,

учениця 9 – А класу