Головна » 2017 » Листопад » 7 » Рік німецької мови в України
14:32
Рік німецької мови в України

                   Рік німецької мови в України

 Німецька мова- мова науки. Не варто  вважати  домінанту  однієї  мови  над іншою в світовому  вирі спілкування  та інтеракції. Кожна система  звукових та графічних знаків, а саме мова, має по своєму унікальне  значення та   певну сферу застосування. Сьогодення потребує  саме визнання  різних  лексичних систем та популяризації кожної без винятку.

    Для кожного філолога головним є факт застосування кожної мови та її розвитку, не має значення до якої  гілки генеологічного  дерева мов  світу вона належить. Чи то словянські мови чи германські,  а може  балтійські.

    Німецька мова, котра привертає значну увагу  лексикологів світу є  західно-германською мовою, коли англійська, одна з найближчих  до неї мов, належить до східно- германської гілки. Це є свідченням численного  перетину  цих мов. Поряд з неймовірною популярністю  та поширенням  в світі англійської, німецька мова є не менш важливою та визнаною. Ця стаття стане незаперечним  доказом  цього факту.

   Німецька мова посідає значне місце у науці

Рік німецької мови повинен привернути інтерес людей до її вивчення  та активного застосування.  В XIX сторіччі німецька мова мала велике значення у світі, навіть більше за французьку та інколи за англійську. Німецька була необхідна у вивченні природничих а також гуманітарних наук. Німецькою публікуються  міжнародні фахові журнали, колеги з одного фаху спілкуються  між собою німецькою, у таких галузях як археологія, філософія, соціальні науки та медицина всі важливі поняття та теорії  є і були cформульовані саме цією мовою.

   Але і в професійній сфері потрібна була німецька. Так, японські лікарі використовували її для ведення медичних карток пацієнтів. Сьогодні міжнародною мовою науки стала англійська. Все ж і сьогодні німецька як мова науки грає важливу роль у глобальній мережі міждисциплінарних та міжнародних кооперацій. Сучасне німецьке суспільство є науковим суспільством: наука та дослідження посідають   значне місце у Німецькому соціумі.

   Варто згадати про німецьких лауреатів Нобелівської премії. Німецька мова є важливою для світу науки і культури, про це свідчить кількість німецькомовних лауреатів Нобелівської премії: 30 Нобелівських премій з хімії, 25 з медицини, 21 з фізики, 10 з літератури та 8 Нобелівських премій миру.
   Німецька є без заперечно мовою комунікації.
У майбутньому німецька мова збереже свій статус мови комунікації в Європі, не лише з німецькомовними сусідами, але й зі Сходом. Вже зараз існують проекти, які фінансуються з боку ЄС та які спеціально тренують рецептивний аспект володіння мовою (читання).

 Розвиток навичок читання допомагає орієнтуватися у фахових текстах та брати участь у  наукови дискусіях.
   Вивчення німецької мови варте Ваших  зусиль. Вивчення німецької як мови науки є непростим завданням, але воно себе виправдає. Для  того,хто  хоче зрозуміти твори великих німецьких класиків мовою оригіналу, є необхідними навички читання німецькою: "Фауст" Гете, "Капітал" Маркса, "Теорія відносності" Ейнштейна, "Тлумачення сновидінь" Фрейда - лише деякі приклади, які є зразками світової класики і які заклали підгрунтя для розвитку науки.

   Німецька як мова науки важлива для фахових дискусій. В той час, як спілкування в галузі теоретичних природничих наук відбувається по всьому світу англійською, в галузі прикладних природничих наук (наприклад, лісове господарство) необхідною є німецька мова. Лише так може відбуватися спілкування між експертами та зацікавленими особами.       

   У деяких гуманітарних дисциплінах німецька як мова науки і сьогодні лишається домінуючою. Класична філологія, археологія, музикознавство, філософія або лютеранська теологія є тими галузями, для яких німецька мова досі лишається мовою міжнародного спілкування. У діючій на сьогодні в США рекомендації щодо устаткування університетських бібліотек 21% літератури у класичній філології є німецько-мовною.     

   Тому, хто може читати і розуміти німецьку, відкривається широкий науковий світ класичної та сучасної науки. Тому більше 40% науковців у США радять своїм студентам вивчати німецьку мову. У Польщі та Угорщині таких близько 70 %.

   Campus-Germany є інформаційним порталом на теми науки, навчання та життя в Німеччині.  www.campus-germany.de

   Research-in-Germany пропонує інформацію щодо проведення досліджень в Німеччині, корисні адреси, лінки до університетських та поза-університетських закладів та практичні поради щодо наукового перебування .
www.forschungsportal.net
www.research-in-germany.org

   Wissenschaft-im-Dialog, створений за ініціативою Спілки сприяння німецькій науці, дає інформацію про наукові інституції та конференції та пропонує загальну інформацію щодо стану науки в Німеччині (двома мовами):
www.wissenschaft-im-dialog.de

Це, зрозуміло не повний перелік  посилань та сайтів, де пропагують німецьку мову та доводять її неабияке значення. Тож, будьмо розвинутими людьми 21 покоління, яким варто володіти, що найменш, двома іноземними мовами, щоб відчувати себе  повноцінним членом суспільства та мовної інтеракції.

 

 

 

Категорія: Новини | Переглядів: 165 | Додав: tan | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]