Головна » 2018 » Лютий » 19 » Весна іде – сонечко веде!
Весна іде – сонечко веде!

З піснями, хороводами зустрічали учні 2 – 4 класів весну на святі Масниці.    А ще наші найменші учні дізналися про традиції  предків, про їх вірування в сили природи. Прихід весни предки ототожнювали із Сонцем. Тому на Масляну готували обрядовий хліб у формі кола – млинця. Стародавні слов`яни вірили, що разом із круглим, рум`яним млинцем вони з`їдають частиночку тепла і могутності небесного світила.  Тож і наші маленькі учні мали можливість поласувати млинцями та іншими солодощами, які для них   приготували батьки та вчителі.

Найяскравішою подією святі Масляної, його кульмінацією стало спалювання опудала Масляної. Зрозуміло, що опудало - це символ холодної і довгої зими, тому прощаючись з ним, народ радів тому, що всі печалі, прикрості й образи минулої зими перетворюються на попіл

Тож любімо Україну! Вивчаймо нашу історію та культуру! Та святкуймо наші, рідні тисячолітні свята!

Категорія: Новини | Переглядів: 147 | Додав: tan | Рейтинг: 0.0/0